10:55, vineri, 17 februarie, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir l-a decorat pe dl Ruslan Railean cu Ordinul mitropolitan ”Meritul Bisericesc”, de gradul III

Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir l-a decorat vineri, 17 februarie, pe dl Ruslan Railean, colaborator al episcopiei de Cahul și Comrat, cu Ordinul mitropolitan ”Meritul Bisericesc”, de gradul III.

În cadrul întrevederii, Mitropolitul Vladimir i-a mulțumit dl-ui Railean pentru munca depusă pe parcursul anilor în cadrul Bisericii Ortodoxe din Moldova.

La rândul său, dl Ruslan Railean a mulțumit Mitropolitului pentru înalta distincție mitropolitană, asigurând-ul pe Întâistătător, că și pe viitor va munci cu aceeași rânvnă și dragoste, întru propășirea valorilor nepieritoare ale Bisericii.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media