8:38, marți, 28 septembrie, 2021

Mitropolitul Vladimir a avut o întrevedere cu E.S. Dl Hamad bin Rashid Al-Athba, Însărcinatul cu afaceri al Ambasadei Statului Qatar în Republica Moldova

Luni, 27 septembrie 2021, ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al Întregii Moldove, a avut o întrevedere cu E.S. Dl Hamad bin Rashid Al-Athba, Însărcinatul cu afaceri al Ambasadei Statului Qatar în Republica Moldova.

Evenimentul a avut loc în a doua parte a zilei, la Reședința mitropolitană din Chișinău.

La reuniune au participat E.S. Victor Țvircun, ambasador al Republicii Moldova în Statul Qatar și Prot. mitr. Vadim Cheibaș, secretarul Mitropoliei Moldovei.

În cadrul întrevederii, au fost discutate proiecte de colaborare, sprijinite de autoritățile Statului Qatar, în domeniul social și educațional.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media