Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:43, luni, 26 august, 2013

SPRE ATENȚIA SLUJITORILOR DIN CUPRINSUL MITROPOLIEI MOLDOVEI

Având în vedere vizita Preafericitului Patriarh Kiril în Moldova în perioada 7-9 septembrie 2013 și participarea masivă a clerului și poporului la festivitățile dedicate aniversării de 200 de ani de la înființarea Eparhiei de Chișinău, cu binecuvântarea Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, s-a hotărât ca absolut toți slujitorii din cuprinsul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, să oficieze utrenia din seara de sâmbătă, 7 septembrie a.c., în dimineața zilei de duminică, 8 septembrie a.c.

Direcția Mitropolitană