Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

22:04, duminică, 21 iunie, 2015

Slujbă Arhierească la Catedrala „Naşterea Domnului” din Chişinău

În dminieaţa zilei, sute de creştini s-au reunit în rugăciune la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie oficiată de către Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir la Catedrala „Naşterea Domnului” din Chişinău.

Sfântul lăcaş s-a dovedit a fi neîncăpător pentru credincioşii care au format un rând imens în scuarul Catedralei pentru ca, având nădejde şi dragoste în suflet, să se închine la Sf. Moaşte şi icoana Sf. Matrona de la Moscova, care se află în incinta Catedralei Mitropolitane.

Slujba arhierească, însoţită de rugăciunea râvnitoare a celor prezenţi, a făcut ca această Sfântă şi Dumnezeiască Liturghie să aducă lumină, împăcare şi bucurie înru Mântuitorul Hristos.