15:14, miercuri, 5 martie, 2014

Scrisoarea de recunoștință a ÎPS Mitropolit Vladimir adresată Președintelui AO „Soarta”, Doamnei Asea Răilean

Președintelui Asociației Obștești „Soarta”,

Doamnei Asea Răilean

Stimată Doamnă Președinte,

Vă mulțumim respectuos pentru ajutorul substanțial și dezinteresat pe care deja tradițional îl acordați mai multor preoți și enoriași socialmente-vulnerabili, asigurându-i cu cărbuni și lemne pentru foc.

Eforturile depuse de Domnia Voastră și de către membrii Asociației sunt un frumos exemplu creștinesc de ajutorare frățească, demn de a fi urmat de toți oamenii de bună credință care vor și pot să întindă o mână de ajutor aproapelui nevoiaș.

Exprimându-ne recunoștința pentru generozitatea și bunăvoința Dumneavoastră, nădăjduim că Bunul Dumnezeu Vă va răsplăti truda, iar colaborarea noastră va continua cu rezultate la fel de fructuoase.

Cu gratitudine și respect,

+ VLADIMIR,