joi, 12 septembrie, 2013

Mesaj de felicitare adresat PS Episcop Anatolie de Cahul şi Comrat, cu ocazia aniversării a 15 ani de slujire arhierească

Cu ocazia recentei celebrări a zilei hirotoniei în treapta arhierească, aducem sincerele noastre felicitări Prea Sfinţitului Anatolie, Episcop de Cahul şi Comrat, dorindu-i ca să stea mulţi ani sănătoşi, feriţi de ispite şi primejdii la cârma Eparhiei de Cahul şi Comrat, învăţând poporul bine-credincios adevărul Evangheliei, ştiindu-l şi până acum un slujitor vrednic şi smerit al Bisericii lui Hristos.

Ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă trimită din Cereștile vistierii, ajutorul Său cel sfânt și  belșug de cele trebuincioase în activitatea arhipăstorească a Preasfinției Voastre.

SĂ NE TRĂIŢI ÎNTRU MULŢI ANI!

Cu dragoste întru Hristos

+ VLADIMIR,