Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:45, joi, 21 mai, 2015

Prot. Mitr. Vitalie Pânzaru, la 25 de ani de slujire preoţească

IMG_5188

În ziua prăznuirii Înălţării Domnului şi Mântuitorului nostru Iisus Hristos, preacucernicul părinte Protoiereu Mitrofor Vitalie Pânzaru, reprezentant al Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove pe lângă Patriarhia Moscovei şi a Întregii Rusii, aniversează 25 de ani de slujire la Sfântul Altar. Cu acest binecuvântat şi emblematic prilej, îi urăm Preacucerniciei Sale ca şi de acum înainte să fie râvnitor şi iubitor de Adevăr, însoţit fiind de sănătate trupească şi sufletească, încă mulţi şi fericiţi ani!

Cu respect,

Direcţia Mitropolitană