Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:03, miercuri, 7 noiembrie, 2012

Prot. Mitr. Vadim Cheibaș la 16 ani de slujire preoțească

Preacucernicia Voastră, în zi de frumoasă aniversare vrem să Vă prezentăm felicitările și urările noastre de bine, rugându-ne Milostivului Dumnezeu să Vă fie alături în dificila dar nobila misiune pe care o îndepliniți atât ca preot, dar și ca secretar mitropolitan, cu desăvârșită dragoste și dedicație, întru binele și mărirea Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Dorindu-Vă mulți ani, petrecuți în deplină sănătate și bucurie duhovnicească, trăiți întru proslăvirea credinței, Vă asigurăm de prețuirea noastră deosebită și de înaltul respect pe care   vi-L purtăm, urându-Vă cât mai multe realizări bineplăcute.

Cu alese gânduri,
Colaboratorii Direcției Mitropolitane