Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

20:33, sâmbătă, 2 iunie, 2012

Prot. Mitr. Octavian Moșin la o frumoasă aniversare

Cu ocazia împlinirii celor 35 de ani de viață pământească și 12 ani de slujire la altarul Domnului, adresăm Prot. Mitr. Octavian Moșin cele mai sincere și mai frumoase felicitări, urându-i să rămână și în continuare acel slujitor demn, corect și smerit, pe care am reușit să-l cunoaștem de-a lungul timpului.

Pe parcursul activității sale în cadrul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, părintele Octavian s-a recomandat ca un preot înțelept, un teolog erudit și un om întotdeauna  gata să ajute celor aflați în nevoi și suferințe.

Prin aceste calități ale sale a câștigat respectul confraților slujitori și al enoriașilor, cărora ne alăturăm și noi, rugându-ne Bunului Dumnezeu să-l înzestreze și în continuare pe vrednicul său slujitor cu credinţă nestrămutată, răbdare și voință pentru a lucra mai departe cu dragoste, înțelepciune și cumpătare la via Domnului.

Cu deosebită prețuire,

Direcția Mitropolitană