Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:20, sâmbătă, 6 octombrie, 2012

Prot. Mitr. Nicolae Craveț își sărbătorește ziua de naștere

În zi de sărbătoare, venim cu cele mai frumoase urări de sănătate și de viață binecuvântată către părintele Protoiereu Mitrofor Nicolae Craveț, Protopop de Soroca și Președinte al Departamentului Mitropolitan pentru Activitate Socială și Caritate.

Știindu-l un slujitor înțelept și vrednic al altarului, precum și fiu ascultător al Bisericii Ortodoxe din Moldova, ne rugăm Bunului Dumnezeu ca să-l întărească pe părintele Nicolae pentru a-și putea duce și mai departe cu demnitate ascultările încredințate, ferit de toată primejdia și ispita, spre lauda Mântuitorului și binele aproapelui.

Cu deosebit respect,
Colaboratorii Direcției Mitropolitane