Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:32, duminică, 6 mai, 2012

Prot. Gheorghe Paladiciuc felicitat de corul de copii din s. Speia, r-nul Anenii Noi

Multstimate Părinte Gheorghe!
Noi, corul de copii din s. Speia, dorim să vă adresăm cele mai sincere felicitari prilejuite de serbarea ocrotitorului ceresc. În această zi Sfântă, vă urăm ca sufletul să vă radieze de bucurie, îngerii să vă acopere sub aripile lor, sfinții cerului să vă stropească cu răbdare, iar Bunul Dumnezeu să vă binecuvânteze și să vă aibă în pază!
Permiteți-ne să vă mulțumim pentru pelerinajul organizat la Mănăstirea Hagimus.

Va mulțumin pentru dragostea părintească care ne-o oferiți și cuvintele ce ne fac iarăși să înțelegem viața, să pășim cu pași mici pe cărarea credinței, să înțelegem iubirea către frații noștri și să aplecăm capul atunci când greșim.

Cele mai sincere felicitări și urări de bine!

    Corul de copii din s. Speia, r-nul Anenii Noi