Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:40, sâmbătă, 18 februarie, 2017

Program de formare continuă pentru profesorii de religie

Ofertă de program de formare profesională continuă de 150 de ore (20 de credite profesionale). Taxa de participare este de 950 de lei și include doar serviciile educaționale.

Direcția metodică a Mitropliei Moldovei informează profesorii de religie că în perioada 6 martie – 24 martie 2017, la Institutul de Științe ale Educației (str. Doina 104, Chișinău) se va desfășura stagiul de formare profesională continuă de trei săptămâni (15 zile), 150 de ore, 20 de credite profesionale.

Programul de formare continuă include modulele:

A: Didactica disciplinei

B: Psihopedagogie

C: CTICE

D: Curs opţional

Taxa de cazare în căminul IȘE este de 40 de lei pentru 24 de ore.

Doritorii se pot înscrie la cursuri adresându-se administrației instituției în care activează și metodistului din protopopiat.

Rugăm metodistul din protopopiat sau profesorii doritori să participe la stagiul de formare, desfășurat la Chișinău, să expedieze un email cu pe adresa: inspmetod.mm@gmail.com indicând numele, prenumele profesorului, instituția de învățământ și vechimea în muncă în calitate de profesor de religie.

Informații la telefonul: 022-203-577