Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:01, joi, 28 februarie, 2013

Preoteasa Eugenia Potoroacă petrecută în ultimul drum

IMG_0411

Numeroşi slujitori şi credincioşi din capitală au venit să-şi ceară iertare şi s-o petreacă spre viaţa veşnică pe preoteasa Eugenia, soţia părintelui Agafonic Potoroacă, duhovnic şi slujitor la biserica “Sf. Constantin şi Elena” din capitală.

Slujba prohodului a fost oficiată la biserica “Sf. Pantelimon”, iar înhumarea la Cimitirul central Armenesc.
La slujba prohodirii distinsei preotese a participat ÎPS Mitropolit Vladimir, care a rostit rugăciunile de dezlegare şi a venit cu un panegiric despre viaţa şi ascultările creştinei şi preotesei Eugenia Potoroacă.

Dumnezeu s-o odihnească cu drepţii!