Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 6 decembrie, 2012

Părintele Protoiereu Mitrofor Rodion Melnic la popas aniversar

Preacucernice Părinte Rodion, cu ocazia aniversării a 45 de ani din ziua naşterii Vă aducem sincere felicitări şi urări de bine. Activitatea Dumneavoastră în calitate de paroh al Bisericii Domneşti “Sf. M. Mc. Dimitrie” din Orhei va recomandat ca un preot smerit, râvnitor şi cu dragoste de Adevăr.  În zi de sărbătoare nădăjduim că Milostivul Dumnezeu Vă va dărui şi mai departe cu aceste calităţi atât de necesare unui slujitor al Altarului.

Vă urăm viaţă lungă, ferită de primejdiile cele văzute şi ne văzute, trăită în numele lui Hristos, pentru mântuirea poporului drept-măritor şi spre moştenirea Împărăţiei Cerurilor.

Cu deosebit respect,
Arhim. Siluan (Şalaru),

Protopop de Orhei