Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 28 februarie, 2012

Părintele Grigorie Lăcustă la 55 de ani de la naştere

Cu ocazia celei de-a 55-a aniversări din ziua naşterii, adresăm cele mai sincere felicitări Părintelui Grigorie Lăcustă, preot-paroh al Bisericii „Naşterea Maicii Domnului” din s. Popeştii de Sus, r. Drochia.

Dragă Părinte Grigorie, în zi de sărbătoare, vă dorim multă sănătate, bucurii, linişte sufletească, înţelepciune şi întărire de la Dumnezeu, pentru a fi şi în continuare un păstor drept, înţelept şi blând pentru turma încredinţată spre păstorire. Să ne trăiţi mulţi ani!

Cu dragoste frăţească, un grup de preoţi din Protopopiatul Soroca