Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

luni, 24 septembrie, 2012

Părintele Arhimandrit Siluan (Şalaru) îşi serbează protectorul ceresc

Preacuvioase Părinte Arhimandrit Siluan, în ziua prăznuirii Sfântului Cuvios Siluan Athonitul, protectorul ceresc al Preacuvioşiei Voastre, vrem să Vă adresăm sincerele noastre felicitări şi urări de bine, împărtăşind cu Dumneavoastră această deosebită bucurie duhovnicească.

Fie ca Bunul Dumnezeu prin rugăciunile Sfântului Siluan, să Vă ajute şi mai departe să fiţi acelaşi fiu vrednic al Bisericii Ortodoxe din Moldova, aşa cum Vă cunosc confraţii slujitori, monahii Sfintei Mănăstiri Curchi, al cărei stareţ sunteţi şi numeroşii fii şi fiice duhovniceşti.

Noi la rându-ne Vă asigurăm şi în continuare de respectul şi preţuirea noastră, rugându-ne Domnului să Vă dăruiască cu ani mulţi, toţi sănătoşi şi feriţi de primejdii, trăiţi întru slava Mântuitorului şi propăşirea poporului bine-credincios.

Cu arhiereşti binecuvântări,

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIŞINĂULUI ŞI AL ÎNTREGII MOLDOVE