Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 7 ianuarie, 2014

Oaspeţi distinşi la Reşedinţa Mitropolitană

IMG_4790

Tradiţional, în ziua celebrării Naşterii Domnului, după slujba praznicală, Înalt Prea Sfinţitul Mitropolit Vladimir a oferit o recepţie la care au fost invitaţi demnitari de stat în frunte cu Domnul Preşedinte Nicolae Timofti, reprezentanţi ai administraţiei publice locale, diplomaţi, întreprinzători şi alte personalităţi de seamă.

Întâmpinând oaspeţii, Chiriarhul le-a mulţumit tuturor pentru prezenţă dar şi pentru sprijinul acordat Bisericii Ortodoxe din Moldova de-a lungul timpului. În continuare, Vlădica Vladimir şi-a exprimat speranţa că şi în acest nou an relaţiile vor fi la fel de prieteneşti, sincere şi fructuoase spre valorificarea tezaurului nostru spiritual şi propăşirea Ortodoxiei.

Oaspeţii au mulţumit Mitropolitului pentru ospitalitate, declarând că vor depune şi mai departe eforturi pentru realizarea faptelor de folos neamului şi credinţei.