10:28, miercuri, 13 iunie, 2012

O rugăciune comună în parcul de troleibuze nr.3 din sectorul Ciocana

La început de post în parcul de troleibuze nr.3 din sectorul Ciocana, au fost sfințite răstignirea și fântâna din curtea acestei intreprinderi.

La eveniment au fost invitați preotul Nicoale Ciobanu, Consilier Cultural al Mitropoliei Moldovei și preotul Gheorghe Zagnat, Protopop al Sectorului IV din mun. Chișinău.

Îmbucurător este faptul că la slujba de sfințire a participat întreg colectivul parcului, rugându-se pentru sănătate și reușite atât pe plan profesional cât și personal.

În cuvântul său de felicitare, preotul Nicoale Ciobanu, a menționat că astfel de lucruri se pot realiza numai atunci când este dragoste și respect între colegi și a îndemnat și de acum încolo să fie un colectiv unit și cu râvnă față de cele duhovnicești.

Părintele Protopop a mulțumit domnului director pentru organizarea evenimentului,  îndemnând la o conlucrare rodnică și în continuare.