Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:25, luni, 11 martie, 2013

Noi Arhiepiscopi în Patriarhia Ierusalimului

Sfântul Sinod al Patriarhiei Ierusalimului s-a reunit în 4 martie, sub preşedinţia Sanctităţii Sale Teofil, Patriarhul Ierusalimului, pentru a numi mai mulţi episcopi, membri ai Fraternităţii Sfântului Mormânt, la propunerea patriarhului şi cu consimţământul unanim al Sfântului Sinod.

Secretarul Sfântului Sinod, Arhimandritul Demetrios a fost ales Arhiepiscop de Lydda, Arhimandritul Macarie, reprezentantul patriarhal în Qatar a fost ales Arhiepiscop de Qatar, Arhimandritul Isidor a fost ales Arhiepiscop de Hierapolis, Arhimandritul Filoumen a fost ales Arhiepiscop de Pella şi reprezentant patriarhal penmtru nordul Iordaniei, iar Arhimandritul Nectarie, reprezentant patriarhal la Constantinopol a fost ales Arhiepiscop de Antehedon.

www.doxologia.ro