Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

8:00, duminică, 9 octombrie, 2016

Mesajul de felicitare al ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al Întregii Moldove, adresat PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Moldovei, cu prilejul sărbătoririi Ocrotitorului ceresc

Preasfinția Voastră!

Vă aduc sincere felicitări și urări de bine cu ocazia prăznuirii Patronul ceresc al PS Voastre, Sfântul Apostol şi Evanghelist Ioan!

Fie ca Harul Duhului Sfânt să se reverse totdeauna cu îmbelșugare asupra Preasfinției Voastre, dăruindu-Vă roade alese și binecuvântate spre slava Preasfintei Treimi și binele Bisericii Ortodoxe din Moldova!

Vă doresc să rămâneți în continuare același vrednic Ierarh, devotat slujirii Bisericii lui Hristos, îndrumând cu multă înțelepciune, cu duhul blândeții, al dreptății și al dragostei clerul și credincioșii.

Sfântul Apostol şi Evanghelist Ioan prin rugăciunile înălţate către Domnul să vă întărească spre a păstori turma încredinţată şi să vă dăruiască har și statornicie în mărturisirea credinței ortodoxe, spre slava Preasfintei Treimi.

Întru mulți și fericiți ani Preasfinția Voastră!

Cu dragoste întru Hristos,

+ Vladimir,

Mitropolit al Chişinăului şi Întregii Moldove