Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

15:02, marți, 2 august, 2016

Mesaj de condoleanţe adresat Preacuvioasei Egumene Epistemia, Stareța Sfintei Mănăstiri Suruceni, în legătură cu trecerea la cele veșnice a mamei sale

Preacuvioasă Maică Stareță,
Iubită soră întru Hristos,

Vestea trecerii la cele veşnice a mamei Preacuvioșiei Voastre, roaba lui Dumnezeu Olga, ne-a întristat profund, pentru că nu este nimic mai dureros şi mai cutremurător în această viață pământească, decât să-ţi pierzi un părinte – care a vegheat la liniştea, buna creştere a copilului său de cum a văzut lumina zilei.

În aceste momente grele, Vă aducem sincerele noastre condoleanţe şi eternele regrete, rugându-ne Domnului să o odihnească cu drepţii pe vrednica Sa, roabă Olga, care a avut grijă să Vă dea o educaţie destoincă, să Vă îndrume în viaţă şi să Vă ocrotească, astfel încât astăzi să fiţi o smerită şi înţeleaptă slujitoare a lui Hristos.

Veşnica ei pomenire din neam în neam!

+ VLADIMIR,
MITROPOLIT AL CHIŞINĂULUI ŞI AL ÎNTREGII MOLDOVE