Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:39, luni, 18 martie, 2013

Mahmoud Abbas în vizită la Patriarhia Moscovei

Preşedintele Autorităţii Palestiniene, Mahmoud Abbas, a efectuat o vizită la Moscova şi s-a întâlnit cu Patriarhul Kirill al Moscovei şi al întregii Rusii.

În întrevedere, cei doi lideri au discutat despre situaţia îngrijorătoare din teritoriile palestiniene, despre exodul creştinilor din aceste provincii şi despre provocările creştinilor din Orientul Mijlociu.

Primatul Bisericii Rusiei a cerut preşedintelui palestinian să acorde mai multă atenţie exodului creştin şi să acţioneze pentru păstrarea patrimoniului uriaş al creştinătăţii prezent în teritoriile palestiniene.

www.doxologia.ro