Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:21, marți, 1 decembrie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în biserica reprezentanței BOM, din or. Moscova

În data de 4 decembrie, de sărbătoarea Intrării în Biserică a Maicii Domnului, ÎPS Mitropolit Vladimir va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în biserica reprezentanței Bisericii Ortodoxe din Moldova, în or. Moscova (Барашевский пер., 8/2с 4), care în această zi își va sărbători hramul.

Reprezentanța oficială a BOM în or. Moscova a fost constituită prin decret patriarhal№02/1657, la data de 1.09.2015, și activează în cadrul parohiei cu hramul „Intrării în Biserică a Maicii Domnului” din or. Moscova.

Pentru mai multe detalii despre locația și căile de acces spre biserică, vă rugăm să accesați pagina: http://www.vvedenievbarashah.ru/