Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 25 octombrie, 2016

ÎPS Mitropolit Vladimir s-a întâlnit cu Ambasadorul României în Republica Moldova, Excelența Sa, Dl Daniel Ioniță

8

ÎPS Mitropolit Vladimir a primit astăzi vizita noului ambasador al României în Republica Moldova, Excelența Sa, Dl Daniel Ioniță , care recent și-a început misiunea diplomatică în țara noastră.

Interlocutorii au discutat mai multe aspecte ce ţin de importanţa cooperării dintre Biserică și societate, precum şi conlucrarea cu succes de până acum între Biserica Ortodoxă din Moldova și Ambasada României, la dezvoltarea și implementarea a unui șir de proiecte sociale.

Domnul Ioniță a mulţumit Înaltpreasfinţiei Sale pentru primirea călduroasă, menţionând că Mitropolia Moldovei rămâne a fi o instituție ce se bucură de aprecierea deosebită a Ambasadei României de la Chișinău.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media