Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

22:02, sâmbătă, 18 februarie, 2017

ÎPS Mitropolit Vladimir l-a felicitat pe Președintele Republicii Moldova, Dl Igor Dodon cu ocazia aniversării zilei de naștere

Președintele Republicii Moldova, Dl Igor Dodon a împlinit astăzi vârsta pământească de 42 de ani.

Cu acest deosebit prilej, Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir, însoțit de către PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove, PS Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove și Prot. mitr. Vadim Cheibaș, Secretarul Mitropoliei, l-au felicitat pe robul lui Dumnezeu, omagiatul Igor, cu ziua de naștere, urându-i ani mulți și cu binecuvântare de la Împăratul ceresc.

„Vă doresc multă sănătate, forţe spirituale şi fizice, har divin, succese și noi realizări în postura Dvs de Președinte al Republicii Moldova.  Totodată, îmi exprim speranţa întru dezvoltarea unei fructuoase colaborări între Biserica Ortodoxă a Moldovei şi autorităţile Republicii pentru instaurarea unui bun mers a lucrurilor în ţara noastră, precum şi educarea tinerei generaţii în baza valorilor moral-spirituale tradiţionale”, a menționat ÎPS Vladimir în mesajul de felicitare.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media