Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

18:14, sâmbătă, 6 mai, 2017

ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit slujba de sfințire a sediului IM „Orvento Metall Trading Co” SRL, din Capitală

În după amiaza zilei de 6 mai, într-o ambianță solemnă, ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit slujba de sfințire a noului sediu al IM „Orvento Metall Trading Co” SRL, din Capitală, un holding, al carui domeniu de activitate îl constituie comercializarea produselor laminate din oţel şi prestarea serviciilor de prelucrare a metalelor.

După oficierea slujbei de sfinţire, adresându-se celor prezenți, Întâistătătorul le-a urat succes, îndemnându-i să-și aducă aminte mereu de învățătura Evangheliei în orice activitate a domniilor lor, fie că este vorba de cea profesională sau privată.

La rândul său, Vlădica Vladimir a primit mulțumirile directorului general al IM „Orvento Metall Trading Co” SRL, dl Igor Crapivca, pentru bunăvoința Înaltpreasfinției Sale și pentru cuvintele de felicitare și duhovniceştele îndemnuri.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media