Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

1:57, duminică, 1 septembrie, 2013

Îndemn la rugăciune pentru un nou an de învățământ binecuvântat

Stimați, elevi, studenți
Profesori și părinți

Cu binecuvântarea Înalt Prea Sfnțitului Mitorpolit Vladimir, Duminică 1 septembrie 2013, la Catedrala Mitropolitană Nașterea Domnului din Chișinău, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, va fi săvârșit un Te-Deum pentru începerea cu bine a noului an de învățământ, spor la învățătură și ferire de ispite și neputințe.

Astfel cu deosebită dragoste creștinească, îi invităm pe cei implicați în procesul de învățământ, precum și pe toți binecredincioșii creștini să participe la slujba de Duminică spre a ne ruga împreună pentru mila lui Dumnezeu, a Preacuratei Maicii Sale și a tuturor bineplăcuților Săi Sfinț.

Începutul Liturghiei – ora 9.00