Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:07, vineri, 3 aprilie, 2015

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Preşedintele Parlamentului Republicii Moldova, Domnul Adrian Candu

Recent, Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Preşedintele Parlamentului Republicii Moldova, Domnul Adrian Candu, în cadrul căriea interlocutorii au discutat despre evoluţia socială din ţară. În context, Mitropolitul a reitarat poziţia Bisericii, în vederea păstrării şi promovării valorilor moral-spirituale autohtone, iar Preşedintele Parlamentului la rândul său, a menţionat faptul că acest valori trebuie să joace un rol important în realizarea planurilor de viitor ale ţării noastre.