Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 3 septembrie, 2015

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a aterizat la Surgut

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a aterizat în această noapte pe Aeroportul din Surgut, Federaţia Rusă, unde a fost întâmpinat frăţeşte de către Înaltpreasfinţitul Pavel, Mitropolit de Hantî-Mansiisk. În pofida orei târzii, la Aeroport s-au aflat şi numeroşi reprezentanţi ai diasporei moldoveneşti din regiune, care l-au primit pe Mitropolit cu deosebită căldură şi dragoste.

În zilele ce urmează, Vlădica Vladimir urmează să participe la mai multe evenimente culturale şi duhovniceşti, inclusiv şi la o întâlnire de anvergură cu moldovenii stabiliţi în Surgut şi în localităţile din apropiere. În această călătorie, Înaltpreasfinţia Sa este însoţit de către Secretarul Mitropolitan Prot. Mitr. Vadim Cheibaş şi Diaconul Constantin Burlac.

Vom reveni cu detalii.