Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

duminică, 10 februarie, 2013

Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a săvârșit Sfânta Liturghie la Catedrala “Nașterea Domnului”

IMG_3727

Vlădica Vladimir și slujitorii Catedralei Mitropolitane au oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, înconjurați fiind de numeroșii enoriași ai bisericii centrale din Chișinău.

Credincioșii, cu deosebită bucurie duhovnicească și aleasă pietate, au participa la slujba duminicală, primind întărirea duhovnicească, prin luarea aminte la învățătura Evangheliei și rugându-se împreună cu Înalt Prea Sfinția Sa pentru pacea și liniștea întregului popor drept-măritor.

Slujba a culminat cu împărtășirea cu Sfintele Taine – act suprem de mărturisire și comuniune întru Hristos, după care credincioșii au primit din partea Mitropolitului calendare bisericești pentru anul 2013 cu imagini ale celor mai noi mănăstiri din cuprinsul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove.