Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

18:17, vineri, 15 martie, 2013

Înalt Prea Sfinţitul Mitropolit Vladimir a discutat cu Prea Sfinţitul Episcop Petru de Ungheni şi Nisporeni

IMG_0098

Înâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova l-a primit în audienţă pe Preasfinţitul Episcop Petru de Ungheni şi Nisporeni, cu care a discutat despre mai multe aspecte ale vieţii Eparhiale, inclusiv referitoare la pregătirile pentru Postul premergător Praznicului Învierii Domnului.

Episcopul a făcut Înalt Prea Sfinţiei Sale  o amplă dare de seamă a activităților din anul precedent, primind sugestiile Mitropolitului pentru activitatea ulterioară.

Totodată, a fost schiţat planul de activitate pentru evenimentele eudactiv-spirituale pentru şcolile din Episcopia de Ungheni şi Nisporeni pentru perioada imediat următoare cu participarea nemijlocită a sluitorilor bisericeşti şi a profesorilor din instituţiile de învăţământ preuniversitar.

Serviciul de presă al Mitropoliei