Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

8:26, miercuri, 3 august, 2016

Domnul Tudor Bodean la popas aniversar

Tudor-Bodean

Stimate Domnule Tudor Bodean,

În ziua celebrării zilei Dumneavoastră de naștere, Vă adresăm felicitările noastre cordiale, însoțite de cele mai sincere urări de bine, dorindu-Vă nimic altceva decât să rămâneți și în continuare un om cu caracter, dedicație și onestitate.

Vați demonstrat calitățile Dumneavoastră în timp, fiind unul dintre cei mai vechi și încercați în timp colaboratori ai Direcției Mitropolitane și de aceea nădăjduim că și mai departe, Bunul Dumnezeu Vă va feri de toate relele cele văzute, precum și nevăzute și Vă va ajuta întru toată fapta cea bună și bineplăcută.

Asigurându-Vă de respectul și aprecierea noastră, Vă urăm

La mulți ani!

Cu arhierești binecuvântări,

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE