16:34, sâmbătă, 8 decembrie, 2012

Doamna Ecaterina Jardan își celebrează ziua numelui

Cu prilejul pomenirii Sfintei Marei Mucenițe Ecaterina, aducem sincerele noastre felicitări și urări de bine doamnei Ecaterian Jardan,  – administratoarea mănăstirii “Învierea Domnului” din mun. Chișinău.

Râvna și dragostea creștinească a sorei Ecaterina este cunoscută tuturor care au trecut pragul mănăstirii, prin truda cu osârdie și calitățile deosebite cu care ne-a obișnuit de-a lungul îndelungatei și prodigioasei sale activități în slujba Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Este știut că realizările bineplăcute și folositoare sufletului pot fi dobândite numai prin perseverență și dăruire – calități pe care sora Ecaterina le are din plin, inspirând și motivând pe toți cei care o cunosc și o prețuiesc pentru hotărârea dar și blândețea Dumneaei.

Îi urăm doamnei Ecaterina viață lungă, marcată de realizări frumoase, rămânând și în continuare un exemplu al smereniei și cumsecădeniei.

Cu respect,
 + Vladimir,