Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:54, marți, 29 noiembrie, 2016

Din Agenda Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir

4

Marţi, 29 noiembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Excelența Sa, Domnul Pascal Vagogne, Ambasadorul Republicii Franceze la Chişinău.

În cadrul dialogului, părţile au discutat despre relațiile BOM cu instituțiile Statului și ale societății în general. Totodată, Întâistătătorul i-a vorbit Excelenței sale și despre viziunea Mitropoliei cu privire la procesele care au loc în țara noastră la momentul actual.

Tot astăzi, Întâistătătorul a primit vizita frăţească a Mitropolitului Simeon de Viniţa şi Moghiliov-Podolsk însoţit de un grup colaboratori eparhiali, cu care s-a întreținut într-o discuție de suflet.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media