Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 9 ianuarie, 2014

Copilaşii au primit Sfânta Împărtăşanie la Catedrala Mitropolitană

Cu frumosul prilej al Sfintelor Sărbători de Iarnă,elevii Liceului Litterarum din Chișinău, au păşit pragul Catedralei Nașterea Domnului pentru a primiTaina Sfintei Împărtăşanii. Astfel,mai mult de 170 de copii însoțiți de învățători s-au împărtăşit cu Trupul şi Sângele Domnului, pentru a primi sănătate trupească și duhovnicească.

„Cu ajutorul lui Dumnezeu și cu susţinerea conducerii liceului, deja pentru al doilea an organizăm Împărtășirea copiilor, atât cu ocazia sărbătorilor de iarnă precum și în Postul Paștelui. Sperăm ca această frumoasă practică – afirmă profesorul de religie Pr. Maxim Radu-Tataru – să prindă rădăcini în această instituţe de învăţământ, pentru folosul copiilor, spre bucuria părinților şi a bunicilor”.