Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

vineri, 28 octombrie, 2016

Concert dedicat persoanelor în etate

dsc_1016

La Palatul Republicii a fost sărbătorită ziua persoanelor în etate unde au participat câteva sute de persoane de vârsta a treia. Evenimentul a fost organizat de către organizația obștească ”Tezaurul Națiunii”, care la 15 octombrie a împlinit 5 ani de activitate. La acest jubileu a fost organizat un concert care a înveselit inimile persoanelor singuratice și necăjite.

Invitat a fost și preotul Nicolae Ciobanu, președintele Sectorului Sinodal Activități Culturale, care a venit cu un cuvânt de felicitare din partea ÎPS Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove. Preotul Nicolae a vorbit despre importanța și actualitatea poruncii a cincea din Decalog ”Cinstește pe tatăl tău și pe mama ta, ca să-ți fie bine și să trăiești ani mulți pe pământul pe care Domnul Dumnezeul tău ți-l va da ție”.

Sectorul Sinodal Activități Culturale