Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:37, vineri, 7 iunie, 2013

Biserica se bucură de cea mai mare încredere printre moldoveni

IMG_0165

Un recent studiu IMAS arată că Biserica rămâne a fi instituția care se bucură de încrederea celor mai mulți cetățeni ai Republicii Moldova – 71 %.

Pe locul doi în top se află mass-media, cu 54%, urmată de Primărie, cu 45%, după care urmează alte instituții publice și statale.

Precizăm că sondajul a fost realizat de Institutul de Marketing și Sondaje IMAS-INC Chișinău, la comanda agențeiei de știri Infor Prim Neo. Sondajul a fos efectuat între 10 și 26 mai 2013, pe un eșantion reprezentativ de 1143 persoane, cu marja de eroare de +/-3%.

Rezultatele chestionării populației vin să confirme încă o dată direcția socio-spirituală fermă a Bisericii și prioritatea pe care o acordă aceasta persoanei și comunității, indiferent de fluctuațiile din alte sfere ale vieții publice autohotne.