Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

vineri, 25 aprilie, 2014

Belarus: Familia ca sfera de responsabilitate a Bisericii si statului

Biserica Ortodoxă din Belarus va gazdui un importanta Forum Pro-Viață, în mai 2014.

Pe data de 17 mai, în Bobruisk (Belarus), va avea loc Forumul Internațional „Familia ca sfera de responsabilitate a Bisericii și statului”. Evenimentul se va desfășura cu sprijinul Bisericii Ortodoxe și a Statului Belarus. 

Protopopul Dmitri Smirnov, șeful Comisiei Patriarhale privind Familia, Protecția Mamei și a Copilului, se va ocupa de reuniune.

În cadrul festivalului vor avea loc mai multe evenimente, alaturi de ateliere de lucru, târguri de caritate, expunerea de standuri ale organizațiilor relevante și, desigur, prezentarea proiectelor care vor fi premiate.

www.lonews.ro