Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:19, marți, 18 august, 2015

Apel pentru reamenajarea mormântului Protoiereului Mihail Ciakir

Protopiatul sectorului I Chişinău, lansează un apel către toţi oamenii de bună credinţă pentru a contribui la reamenajarea mormântului Protoiereului Mihail Ciakir – vrednic slujitor şi luminător al Basarabiei şi al găgăuzilor – aflat în Cimitirul Central al Capitalei, care recent a fost vandalizat, fiind furat bustul din bronz al Părintelui.

Prin mobilizarea noastră trebuie să dăm dovadă că păstrăm cu cinste şi cu grijă memoria vrednicilor noştri înaintaşi şi să facem tot ce ne stă în puteri pentru ca astfel de fărădelegi să nu se mai repete niciodată.

Toţi cei care pot şi doresc să ajute la restabilirea bustului Protoiereului Mihail Ciakir, sunt rugaţi să apeleze Secretariatul Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove. Telefon: +373 22 232 929

Doamne ajută!