Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:49, miercuri, 20 mai, 2015

A avut loc sfinţirea Brigăzii de Infanterie Motorizată nr.2 şi a tehnicii militare

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir, recent, un grup de preoţi militari compus din Gheorghe Gavriliţa, Tudor Spătaru, Grigore Costin, Alexadru Gavriliţa şi Ioan Tudoreanu, au sfinţit Brigada de Infaterie Motorizată nr. 2 şi tehnica militară.

La acest deosebit eveniment, alături de ostaşi a fost prezent şi Comandantul Brigăzii, Colonel Mihail Olaru.

Cu prilejul serviciului divin, slujitorii Bisericii i-au îdnemnat pe ostaşi să fie demni de a se numi apărători ai Patriei şi să ceară ajutorul lui Dumnezeu în fiecare zi a vieţii lor.

La rândul său, domnul Colonel Olaru, a mulţumit preoţilor pentru activitatea pastoral-misionară pe care o duc cu multă dedicaţie în cadrul Armatei Naţionale, exprimându-şi speranţă că această frumoasă colaborare va da roade pe măsura muncii bilaterale depuse.