Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

18:32, joi, 25 aprilie, 2019

„Un cadou pentru Înviere!” La Liceul Teoretic „Orizont”, Filiala Ciocana, zeci de bătrâni au primit colete alimentare

În perioada sărbătorilor pascale, Biserica Ortodoxă din Moldova în parteneriat cu conducerea Liceelor Teoretice „Orizont” din țara noastră, profesorii, părinții și elevii acesteia, cu multă speranță îndreptându-și gândul către persoanele care au mai mare și mai multă nevoie să primească Lumina Învierii în casele și în sufletele lor, a lansat Campania caritabilă de Paști: „Un cadou pentru Înviere!”

Joi, 26 aprilie, la Liceul Teoretic „Orizont”, Filiala Ciocana, reprezentanți din partea Direcției mitropolitane și a Liceelor Teoretice „Orizont” au împărțit primele ajutoare adunate în cadrul Campaniei caritabile de Paști: „Un cadou pentru Înviere!” Zeci de bătrâni au primit colete alimentare, îmbrăcăminte și cărțulii de rugăciuni.

Campania caritabilă de Paști: „Un cadou pentru Înviere!” va continua pe tot parcursul Săptămânii Luminate în mai multe locații din republică.

Dăruind, vei dobândi…