20:06, luni, 25 decembrie, 2017

Protoiereul mitrofor Nicolae Ciobanu, președinte al Sectorului Sinodal Activităţi Culturale – decorat la popas aniversar

Luni, 25 decembrie 2017, Protoiereul mitrofor Nicolae Ciobanu, președinte al Sectorului Sinodal Activităţi Culturale a fost invitat la Reședința mitropolitană de către ÎPS Mitropolit Vladimir.

Cu prilejul aniversării a 40 ani de viață și 20 ani de slujire sacerdotală, drept recunoștință pentru activitatea deosebită de promovare a culturii creştine şi spiritualității, părintele a fost decorat cu înalta distincție mitropolitană – Ordinul bisericesc „Sfântul Ierarh Gavriil Bănulescu-Bodoni”, de gradul III.

Părintele Nicolae fost profund emoționat, mulțumind Înaltpreasfinției Sale pentru grija părintească și i-a relatat ierarhului despre activitățile Sectorului Sinodal Activităţi Culturale preconizate pentru anul calendaristic 2018.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media