Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:18, luni, 4 martie, 2024

Prot. mitr. Andrei Popa, paroh al bisericii „Sf. M. Mc. Gheorghe” din s. Camencea, r. Orhei a fost oprit de a oficia cele sfinte

În urma părăsirii samavolnice și lipsite de temei canonic a Eparhiei Chișinăului din cadrul Bisericii Ortodoxe din Moldova, împreună cu nesupunerea față de autoritățile bisericești ierarhic-superioare și încălcarea jurământului depus la hirotonie, Prot. mitr. Andrei Popa, paroh al bisericii „Sf. M. Mc. Gheorghe” din s. Camencea, r. Orhei a fost oprit de a oficia cele sfinte începând cu data de 4 martie 2024.