15:05, joi, 13 februarie, 2020

Moaștele Sfântului Ierarh Nicolae la biserica cu hramul „Acoperamântul Maicii Domnului” din Chișinău

Cu binecuvântarea ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chișinăului și al întregii Moldove, la biserica cu hramul „Acoperamântul Maicii Domnului” din mun. Chișinău, sectorul Buiucani, str. Cornului 8, au fost aduse spre închinare credincioșilor, părticele din moaştele Sfântului ierarh Nicolae, Făcătorul de Minuni din Mira Lichiei.

Parohul bisericii „Acoperamântul Maicii Domnului”, părintele Victor Luchin, a vorbit numeroșilor credincioși care au venit să se închine și să se roage înaintea raclei cu sfintele moaște, despre importanța dragostei pe care trebuie să o arătăm aproapelui, relatând și câteva frumoase pilde din viața Sfântului Nicolae, prin care a subliniat lucrarea virtuții creștine a dragostei în viața cotidiană a credincioșilor.

Sfințeniile  va fi expusă spre închinare până la data de 1 martie, a.c.

Pentru mai multe detalii Vă rugăm să apelați la Tel. 069287864, Preot Victor Luchin.

Bucură-te, Sfinte Ierarhe Nicolae, Mare Făcător de Minuni!