9:15, marți, 18 februarie, 2020

Mesajul Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir adresat Președintelui Republicii Moldova cu ocazia aniversării zilei de naștere

Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolit al Chișinăului şi al întregii Moldove l-a felicitat astăzi pe Președintele Republicii Moldova, Dl Igor Dodon cu prilejul aniversării a 45 ani de viață.

Excelenței Sale,

Domnului Igor Dodon,

Președintele Republicii Moldova

Excelența Voastră,

Domnule Președinte,

Aniversarea zilei de naștere a Excelenței Voastre este pentru noi un prilej de a Vă adresa caldele noastre urări de sănătate, bucurie, forţe spirituale şi fizice, har divin, ajutor de la Dumnezeu și succese în activitatea pentru binele țării pe care o conduceți.

Rugăm pe Mântuitorul Hristos, Păstorul cel Bun, să Vă dăruiască mult ajutor în toată lucrarea cea folositoare spre binele Bisericii noastre și al poporului.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu aleasă prețuire și binecuvântare,

† VLADIMIR,

MITROPOLITUL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE