13:04, luni, 20 iunie, 2022

Mesajul Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir adresat doamnei Asea Railean, director executiv al Asociației obștești „Soarta” cu prilejul împlinirii a 20 de ani de activitate a instituției

Președintelui Asociației Obștești „Soarta”,

Doamnei Asea Răilean

Stimată Doamnă Președinte,

Vă mulțumim pentru vasta activitatea desfășurată pe parcursul a două decenii pe tărâm social, caritabil, filantropic, în special pentru fructoasa colaborare cu Biserica Ortodoxă din Moldova.

Zeci de parohii din cuprinsul Mitropoliei, Vă sunt recunoscătoare pentru sprijinul acordat, în deosebi parohiile din Protopopiatul Soroca.

Eforturile depuse de Domnia Voastră și de către membrii Asociației sunt un frumos exemplu creștinesc de ajutorare frățească, demn de a fi urmat de toți oamenii de bună credință care vor și pot să întindă o mână de ajutor aproapelui nevoiaș.

Exprimându-ne profunda recunoștință, ne rugăm ca Bunul Dumnezeu Să Vă răsplătească truda cu alese binecuvântări cerești.

Cu gratitudine și deosebit respect,

† VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE