19:18, luni, 10 aprilie, 2023

ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la Reședința Mitropolitană, vizita dl-ui Sergiu Cogîlniceanu, director general al „Lusmecon” SA

Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit luni, 10 aprilie 2023, vizita dl-ui Sergiu Cogîlniceanu, director general al „Lusmecon” SA, în cadrul vizitei, Înaltpreasfinția Sa l-a decorat, cu Ordinul mitropolitan ”Meritul Bisericesc”, de gradul II.

Mitropolitul Vladimir i-a mulțumit dl-ui Sergiu pentru munca depusă pe parcursul anilor în susținerea Bisericii Ortodoxe din Moldova și a lucrurilor frumoase înfăptuite pe parcursul anilor.

La rândul său, dl Sergiu a mulțumit Mitropolitului pentru înalta distincție mitropolitană, asigurând-ul pe Întâistătător, că și pe viitor va munci cu aceeași rânvnă și dragoste, întru propășirea valorilor nepieritoare ale Bisericii.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media