Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:16, luni, 5 septembrie, 2022

ÎPS Mitropolit Vladimir a primit în audiență la Reședința Mitropolitană din Chișinău pe Arhim. Nectarie (Gherman), Dl Nicolae Ionichi și Dl Vitalie Verejan

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a primit în audiență luni, 5 septembrie, la Reședința Mitropolitană din Chișinău pe Arhimandritul Nectarie (Gherman), Dl Nicolae Ionichi și Dl Vitalie Verejan, ctitori ai mai multor locașuri sfinte din cuprinsul Bisericii Ortodoxe din Moldova.

În cadrul discuției, interlocutorii au relatat Întâistătătorului despre acțiunile ctitoricești întreprinse în ultima perioadă și au fost stabilite mai multe proiecte de activitate pentru viitor.

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a exprimat profundă recunoștință Dn-lor Nicolae Ionichi și Vitalie Verejan pentru tot sprijinul acordat bisericilor și mănăstirilor din țara noastră, dorindu-le ajutor de la Dumnezeu pentru toată lucrarea cea bună.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media