20:44, marți, 22 august, 2017

Apariție editorială: Imnele Vecerniei și Utreniei. Catavasii şi stihiri la sărbătorile mari de peste an

Imnele Vecerniei și Utreniei. Catavasii şi stihiri la sărbătorile mari de peste an, vol II, Chişinău, 2017.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al întregii Moldove, a văzut lumina tiparului lucrarea Imnele Vecerniei și Utreniei. Catavasii şi stihiri la sărbătorile mari de peste an, cuprinzând Catavasii, Stihiri la „Doamne strigat-am”, „Litie”, „Laude”, precum şi prochimene la privegherile sărbătorilor mari de peste an după cele opt glasuri tradiţionale, culegere şi aranjament realizat de către protodiaconul Mihail Mihalaş.

Cartea poate fi procurată din magazinul de obiecte şi literatură bisericească, str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei, mun. Chişinău, tel: (+373 22) 23-20-73, precum și din magazinul bisericesc „Clopotniţa Moldovei” din scuarul Catedralei mitropolitane (Piaţa Marii Adunări Naţionale 1), tel. de contact: (+373 22) 22-61-94.