Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:36, luni, 7 octombrie, 2013

Vladimir Putin a fost nominalizat pentru Premiul Nobel pentru Pace

Academia internaţională de unitate spirituală şi cooperare între popoarele lumii l-a nominalizat pe preşedintele rus, Vladimir Putin pentru Premiul Nobel pentru Pace. „Scrisoarea către Comitetul Nobel a fost trimisă pe 16 septembrie şi primită pe 20 septembrie”, a anunţat astăzi preşedintele Academiei, Gheorghi Trapeznikov. „Ştim foarte bine ce rol a jucat preşedintele nostru în menţinerea păcii în zonele dificile, mai ales la Beslan, Osetia de Sud,”, a explicat Trapeznikov această iniţiativă.

www.romanian.ruvr.ru